SK Obrataň - SK Jiřice "A" – 2:0 (0:0)

22. 8. 2023

V sobotu 19.8. jsme zahájili podzimní část sezóny prvním kolem s Jiřicemi. Utkání bylo součástí tradiční akce na konci prázdnin - Obrataňského dovádění. V létě jsme přivedli 4 (staro)nové posily, z nichž se v prvním utkání představil pouze J. Kalina. V první půli se hrál spíše silový fotbal, bez velkého množství vyložených šancí. Na začátku druhého poločasu D. Kudrnáč vybojoval míč na půlce soupeře a do jasné šance ho předložil F. Tomovičovi, který se nemýlil a my jsme šli hned ve 46. minutě do vedení. Velkou šanci poté neproměnil P. Fišer, když po samostatném sólu nepřesně zakončil. Postupně začali být stále aktivnější hosté a okolo 70. minuty drželi častěji míč na kopačkách a měli převahu. Nám se podařilo tento tlak odrazit, když v 76. minutě zvýšil na 2:0 po krásné akci P. Fišer. Tento moment ráz utkání definitivně rozhodl. Přestože Jiřice nebyly vůbec snadným soupeřem, myslím, že jsme si vítězství zasloužili a získali před slušnou diváckou kulisou první body.

Branky: F. Tomovič, P. Fišer

Sestava: J. Kalina - O. Pražák, M. Kudrnáč, J. Pavelec, L. Menšík - P. Kudrnáč (46´ R. Opletal), A. Vysiblo (60´ A. Pařil), P. Fišer, M. Plášil (85´ M. Heřman) - D. Kudrnáč, F. Tomovič